Kurucular

Oya Kalender
linkedin

Başkan

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitim gördü.

2003-2009 yılları arasında Genç İnsan Kaynakları şirketini kurdu, yönetti.

Oya Kalender, 2009 – 2016 yılları arasında www.biaile.com web portalını, Bi Aile Çocuk Kulübü’nü ve” Türkiye’nin ilk AİLE AJANSI’’ olan BiAile Kurumsal Projeler’i kurdu ve yönetti. Firması adına ulusal ve Uluslararası Anne – Çocuk Fuarlarına katıldı, onlarca seminer, eğitim düzenledi ve Minifest Çocuk Festivallerini 3 kez hayata geçirdi. 2014 yılında spesifik olarak kongre ve konferans alanında hizmet veren 360 CNP firmasına ortak olarak ajans çatısını genişletti. 2016 yılı itibariyle de tüm şirket ve faaliyetlerini tek bir çatı altında toplayarak Oya Kalender Brand&People Solutions olarak stratejik pazarlama iletişimi ve marka yönetimi hizmetlerine devam etmektedir.

Profesyonel iştigal alanının dışında; 2014 yılı boyunca KRT Kültür TV ekranlarında kadın ve ailenin önemine vurgu yapan “Bi Kadın Bi Hayat” adlı programın yapımcılığını ve sunumunu üstlendi. 2015 yılında, farklı sosyokültürel ve ekonomik düzeyden katılımcı ile Türkiye’deki annelerin toplumda hak ettikleri değere ulaşmalarını hedefleyen,” Anne Meclisi Derneği’ni kurdu.

Kadem Ekonomi Komisyonu üyesi olarak 2015 İTO IWEC Kongresi ve W20 Açılım Grubu Organizasyon Komitesi üyesi olarak çalışmalarda bulundu.

Türkiye’nin değişik illerinde, ticaret- sanayi odaları ve üniversitelerde girişimcilik, başarı ve iş hayatı & aile dengesi üzerine konuşmalar yaparak, iş insanlarına, gençlere ve kadınlara ilham vermektedir.

Oya Kalender, iş hayatının yanı sıra anne ve çocuğu ilgilendiren hassasiyetler doğrultusunda çeşitli girişimler ve sosyal projelere liderlik ederken, toplum ve aileyi bilinçlendirmeye yönelik olarak basın-yayın kuruluşlarında röportajları ile yer almaktadır.

  • Sivil Toplum – İş Dünyası Kuruluşlar
  • 1999 - 2001 yılları arasında İBB Kadın Koordinasyon Merkezi Dış İlişkiler
  • 2001 - Halen İTO üyesi
  • 2003 - 2006 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları üyesi
  • 2012 - 2014 yılları arasında Yalova Fotoğraf Kulübü Derneği başkan yardımcısı
  • 2013 - Halen KADEM ekonomi komisyonu üyesi
  • 2014 - 2016 BNI Global üyesi
  • 2015 - Halen Anne Meclisi Derneği kurucu başkanı
  • 2019 - TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurulu Üyesi
  • Sosyal projelerin içerisinde gerek liderlik ederek gerekse farklı ekiplerin içerisinde görevler üstlenerek yer almıştır.
Neslihan Konak
linkedin

Yönetici

1986 yılında İstanbul’da doğdu. İngilizce ve yan dil olarak Fransızca eğitim veren Bursa Anadolu Lisesi’nden 2004 yılında mezun olarak burslu şekilde Cyprus International University Computer Engineering bölümüne devam etti. CIU Computer Science Society kulübünün kurucularından birisidir. Yarı zamanlı olarak üniversite eğitimiyle birlikte Probanx & Egemen LTD. bünyesinde çalışmaya başladı.

2008 ve 2009 yıllarında Akınsof ve ICRS firmalarında çalıştı.

2009 yılı sonunda Oya Kalender ile birlikte e-dergi, ardından web portalı olarak ilerleyen BiAile.com’u kurarak, 2010 yılından itibaren Türkiye’nin ilk aile ajansı olan BiAile Kurumsal Projeler’in de ortağı olarak projelere devam etmektedir.

Anne Meclisi kurucu dernek üyesi olarak halen yönetim kurulunda sayman ve genel koordinasyon görevlerinde bulunmakta

Oya Kalender Brand & People Solutions olarak, “Marka Strateji & İletişim Danışmanlığı” ile “Proje Kurgu & Süreç Yönetimi” alanlarında marka partneri olarak yer almaktadır.

Marka, kuruluşun müşteriye sadece işlevsel değil

aynı zamanda duygusal ve toplumsal anlamda markanın simgelediği şeyi verme sözüdür..

TOP